Producenci
Odpluskwianie

 

Specjalnością naszej poznańskiej firmy od wielu już lat jest odpluskwianie. Możemy pochwalić się wysoką skutecznością przeprowadzanych zabiegów zwalczania insektów oraz rosnącą liczbą zadowolonych klientów. Z doświadczenia wiemy, że samodzielne zwalczanie pluskiew nie zawsze przynosi zadowalające efekty, jednak w naszym sklepie znajdziecie Państwo różnego rodzaju preparaty do samodzielnego zastosowania w domu. Mimo to zdajemy sobie sprawę, iż osobie bez doświadczenia może być bardzo trudno zwalczyć insekty ze swojego otoczenia raz na zawsze. Dlatego proponujemy Państwu profesjonalne zabiegi odpluskwiania, które przeprowadzamy skutecznie, szybko i dyskretnie.

Pluskwa domowa (Cimex lektularius) należy do owadów z rzędu pluskwiaków. Jest to mały, owalny, brązowobrunatny pasożyt, który żywi się krwią organizmów ciepłokrwistych, w tym człowieka. Dorosły osobnik osiąga wielkość 4-6 mm i jest spłaszczony, najedzony jednak pęcznieje, a jego barwa robi się bardziej czerwona, purpurowa.

Owady te nie latają, mogą jednak szybko się przemieszczać po podłogach, ścianach i sufitach. Żyją ok. 14 miesięcy i w tym czasie samica składa od 250 do 500 jaj w kolorze perłowym, z których każde jest wielkości drobiny kurzu i pokryte jest lepką substancją, ułatwiającą przyklejanie się do powierzchni.

Niedojrzałe pluskwy zwane nimfami przechodzą przez 5 stadiów rozwojowych zanim osiągną dojrzałość, a przed każdym przeobrażeniem muszą posilić się krwią. W sprzyjających warunkach ich pełne przeobrażenie trwa ok. miesiąca, a w ciągu roku rozwija się trzy lub więcej pokoleń. W warunkach niekorzystnych pluskwy potrafią przez dłuższy okres czasu poddać się hibernacji i przetrwać.

Insekty przynosimy do naszego domu bezwiednie w walizkach, ubraniach, używanych meblach tapicerowanych i innych przedmiotach. Ich spłaszczona budowa ciała pozwala im się wślizgnąć w szczeliny grubości karty kredytowej. Owady te nie mają gniazda jak mrówki, ale żyją w grupach w swoich kryjówkach. Ich początkowe kryjówki znajdują się w materacach, zagłówkach, ramach łóżek, z których mają łatwy dostęp do pokarmu. Gnieżdżą się również w zasłonach, firanach, za tapetami, obrazami, boazerią, w dywanach, a nawet w gniazdkach i włącznikach elektrycznych. Pasożyty te są aktywne głównie w nocy i gryzą ludzi zazwyczaj podczas ich snu.

Należy pamiętać, że insekty, o których tu mowa, nie są oznaką brudu oraz nie roznoszą chorób! Niemniej jednak ich ukąszenia bywają bolesne, zazwyczaj swędzące, mogą spuchnąć, tworzą się czerwone, plackowate zaczerwienienia. Właśnie dlatego warto podjąć wszelkie działania, by zwalczyć insekty. Tym bardziej, że zdarza się, że są błędnie rozpoznawane przez lekarza jako reakcja alergiczna lub choroba skóry. W rozpoznaniu czy to pluskwa czy nie, pomocne bywają charakterystyczne ślady, takie jak:

  • drobne plamki krwi na pościeli lub piżamie

  • obecność pojedynczych insektów rano w pościeli

  • znalezienie jaj lub odchodów pasożytów.

Jeżeli nie jesteście Państwo pewni, czy znaleziony przez Państwa owad to pluskwa, możecie skonsultować to z pracownikami naszej firmy lub w najbliższym oddziale SANEPIDU. W sprzedaży posiadamy specjalne pułapki, które pomogą Państwu w monitorowaniu obecności insektów zarówno przed, jak i kontrolnie – po zabiegu odpluskwiania. Ceny zabiegów zwalczania insektów ustalamy indywidualnie, ponieważ są one uzależnione od paru czynników, takich jak na przykład powierzchnia domu lub mieszkania czy ilość koniecznych przyjazdów. Największym utrudnieniem dla Państwa jest fakt, iż przed zabiegiem zwalczania pasożytów musicie się Państwo wyprowadzić się z domu na minimum 24 godziny. Związane jest to z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa, ponieważ w trakcie zwalczania pluskiew stosujemy również metodę chemiczną. Preparaty, których używamy w trakcie odpluskwiania dobierane są indywidualnie, w zależności od poziomu infestacji. Po przeprowadzonym zabiegu zwalczania pasożytów zostawimy Państwu protokół z przeprowadzonych czynności wraz z listą substancji użytych do odpluskwiania oraz pułapki do monitoringu. Dostaniecie też Państwo szczegółowe instrukcje dotyczące środków ostrożności oraz dalszego postępowania, tak aby maksymalnie zwiększyć skuteczność przeprowadzonego zwalczania pasożytów. Przeszkolimy Państwa również w zakresie profilaktyki.

Ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest stosowanie zróżnicowanych metod w trakcie tak skomplikowanych zabiegów jak odpluskwianie, od jakiegoś czasu nasze zabiegi chemiczne wspomagamy również metodą fizyczną –  która likwiduje jaja, kolejne stadia rozwojowe oraz dorosłe osobniki.

Jeżeli chcecie Państwo umówić się na zabieg zwalczania insektów lub zasięgnąć bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do naszego biura/sklepu na osiedlu Orła Białego 107/108 w Poznaniu lub do kontaktu telefonicznego  790 430 202 (w godz.10-18) bądź 604536826.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl